Alcohol en ik
De online training van Alcohol & Ik helpt je anoniem en kosteloos bewust te worden van je alcoholgebruik, waarna je zelf bepaalt of je wilt minderen of stoppen met alcohol. De training is voor iedereen vanaf 17 jaar.
Daarnaast biedt Alcohol & Ik een zelftest en uitgebreide informatie over alcohol en alcoholgebruik.
Details over de online training
Begeleiding: n.v.t.
Lengte/ de duur: 5 tot 6 weken
Kosten: gratis
Het doel van Alcohol en ik
Het programma is bedoeld voor volwassenen die meer inzicht willen krijgen in hun alcoholgebruik en/of iets aan hun drinkpatroon willen veranderen. Het is gratis en anoniem en voor iedereen (vanaf 17 jaar) toegankelijk.
Programma opzet
De training bestaat uit twee delen. Het doel van het eerste deel van het programma is om inzicht te krijgen in je eigen alcoholgebruik en vervolgens te beslissen of je wilt minderen of stoppen met drinken.
Het doel van het tweede deel van het programma is om daadwerkelijk te gaan minderen of stoppen. Je houdt een online dagboek bij en maakt opdrachten zodat je situaties leert herkennen die voor jou een risico zijn om te gaan drinken en hoe je daar mee om moet gaan.
Globale opzet van de training:
-
Balans opmaken met het online dagboek.
-
Keuzes maken. Ben je tevreden met je drinkgewoonten of wil je iets veranderen?
-
Bepalen wat je wilt bereiken met de online training.
-
Verandering aanbrengen in drinkgewoonten en je daarbij prettig voelen.
-
Omgaan met ‘uitglijders’.